2 3
a

12. Kısa Film Senaryo Yarışması 2023

12. Kısa Film Senaryo Yarışması

12. Kısa Film Senaryo Yarışması

ÖĞ-DER Şuurlu Öğretmenler Derneği Genel Merkezi Tanıtma Komisyonu Başkanlığı 12. Kısa Film Senaryo Yarışması düzenliyor.

Katılım Koşulları:

 • Senaryoların ulusal içsel değerlerimizin ruhuna uygun olması gerekmektedir.
 • Gönderilecek senaryolar başka bir yerde yayınlanmamış ve tüm hakları yazarda olmalıdır. Eğer bir eserden faydalanılmışsa yaratı sahibinin muvafakatinin (izninin) alınması gerekmektedir. (Yapıt sahibinin izni taranarak yarışmaya katılım için verilen kisafilmsenaryo@ogder.org mail adresine senaryoyla beraber yollanmalıdır)
 • Senaryoların filme çekilmesi ve kitaplaştırılması mevzusunda ekte verilen muvafakat imzalanmalı ve taranarak yarışma için verilen kisafilmsenaryo@ogder.org maile senaryoyla beraber yollanmalıdır.
 • Senaryolar en fazla 10 sayfadan oluşmalıdır. Her bir sayfanın 1-1,5 dakika uzunluğunda kısa filme karşılık geleceği varsayılmaktadır.
 • Senaryolar, Courier New yazı karakteri ile 1,5 satır aralığı ve 12 punto büyüklüğünde hazırlanmalıdır.
 • Yarışmaya katılmak isteyen engelli yarışmacılar yazma, postayla gönderme şeklinde mevzularda sorun yaşamaları halinde senaryo ve sinopsislerini ses dosyası şeklinde kisafilmsenaryo@ogder.org‘e Ek-1’de yer edinen muvafakatname ile beraber gönderebilirler. Ses dosyasını yarışmacının kendisinin okuması koşul değildir. Ses dosyasıyla beraber gönderilecek epostada yarışmacının adı, soyadı, senaryo adı, telefon ve adres detayları kesinlikle yer almalıdır. Senaryoların uygulanabilir içeriğe haiz olması, mekân, kostüm, oyuncu sayısı, efekt ihtiyacı, tahmini çekim süresi şeklinde prodüksiyon maliyetleri de değerlendirmede dikkate alınacaktır.
 • Başvurular mail yöntemiyle yapılacak yarışma şartnamesine ilişik ıslak imzalı muvafakatname ÖĞ-DER Genel Merkezine gönderilecektir. Senaryoların ve eklerin gönderileceği mail adresi kisafilmsenaryo@ogder.org, yarışma şartnamesine ilişik ıslak imzalı muvafakatname ÖĞ-DER ŞUURLU ÖĞRETMENLER DERNEĞİ ÖĞDER 12. KISA FİLM SENARYO YARIŞMASI Ziyabey Cd. 1420. Sk. No:2/1 Balgat / ANKARA adresine postayla yollanmalıdır.

12. Kısa Film Senaryo Yarışması Ödülleri

 • Birinci: 10.000 TL + {Milli} Bilinç Dergisi 1 Senelik Aboneliği + 1.lik Sertifikası
 • İkinci: 7.000 TL + {Milli} Bilinç Dergisi 1 Senelik Aboneliği + 2.lik Sertifikası
 • Üçüncü: 5.000 TL + {Milli} Bilinç Dergisi 1 Senelik Aboneliği + 3.lük Sertifikası
 • Mansiyon Ödülü (2 Tane): 3.000 TL + {Milli} Bilinç Dergisi 1 Senelik Aboneliği + Mansiyon sertifikası

????️ Yarışmanın son müracaat zamanı: 10 Kasım 2023

12. Kısa Film Senaryo Yarışması-2023

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Ayşe Şengöz Öykü Yarışması 2023

HIZLI YORUM YAP