>

2020 DGS müracaat kılavuzu yayımlandı

Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Imtihanı (2020-DGS), 09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacaktır.

Sınava başvurular, 09 – 17 Haziran 2020 tarihleri içinde yapılacaktır.

Adaylar, başvurularını elektronik ortamda ÖSYM Başvuru Merkezleri vasıtasıyla yada bireysel olarak saat 10.00’dan başlayarak ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir.

BAŞVURU SÜRESİ : 9-17 Haziran 2020 (Ücret ödeme için nihayet gün 18 Haziran 2020)
SINAV TARİHİ, SAATİ VE SÜRESİ : 9 Ağustos 2020, 10.15, 150 dakika
SINAV ÜCRETİ : 130,00 TL
GEÇ BAŞVURU GÜNÜ : 3 Temmuz 2020 (Imtihan tutarı aynı gün ödenir.)
GEÇ BAŞVURU GÜNÜ SINAV ÜCRETİ: 195,00 TL

Sınava ilişkin detaylı informasyon 2020-DGS Kılavuzunda yer verilmiştir. Adaylar, Kılavuza aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir. Sınava başvuracak adayların Kılavuzu dikkatle incelemeleri gerekmektedir.

SINAV ÜCRETİNİN YATIRILACAĞI BANKALAR*

Bankalar, hizmet binasında yada azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM aleti bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen talibi para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden imtihan tutarı yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi sebebiyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.

Akbank’ın bütün şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar dış)
Albaraka Türk Katılım Bankasının bütün şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar dış)
Finansbank’ın bütün şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar dış)
Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın bütün şubeleri, ATM ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar dış)
Halkbank ATM, web bankacılığı ve şubeler
ING Bank’ın bütün şubeleri ve web bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar dış)
Vakıf Katılım Bankası’nın bütün şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar dış)
Ziraat Bankası yalnız web bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)
Imtihan tutarı, ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  #Sınav #2020-YDS Sınava Giriş Belgeleri Erişime Açıldı 19513/2020-yds-sinava-giris-belg...

Adayların, imtihan ücretini yatırırken banka görevlisine; Dikey Geçiş Sınavının imtihan ücretini yatıracağını, T.C. Kimlik Numarasını yada Y.U. Numarasını, isim ve soyadı bilgilerini söylemeleri yeterlidir. Banka şubesinden ödeme meydana getirecek adaylar, bankaların çalışma saatlerini göz önünde bulundurmalıdır. Adaylar isterlerse banka şubelerine gitmeden kredi kartı/banka kartı yada web vasıtasıyla da bankaya ücret yatırabilirler.

Imtihan ücretini yatıran adayların banka şubesinden ayrılmadan evvel, kendilerine verilen banka dekontunu dikkatle incelemeleri, bilgilerinde yanlışlık yoksa bankadan ayrılmaları, yanlışlık var ise ne olursa olsun bankadan ayrılmadan düzelttirmeleri gerekmektedir.

Yurt dışından sınava başvuran adaylar, imtihan ücretini ÖSYM’nin web sayfasında eİŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile TL olarak yatıracaklardır.

Sınavdan sonrasında meydana getirilen ilk yerleştirmede adaydan yerleştirme tutarı alınmaz. Ancak, bu imtihan sonucuna bağlı hemen sonra yapılacak bütün yerleştirme işlemlerinde (ilave yerleştirmeler dâhil) adaydan yerleştirme tutarı alınır. Ek yerleştirme tutarı, ÖSYM’nin web sayfasında e-İŞLEMLER’de yer edinen “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile yatırılacaktır.

Haber Kaynağı

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.