şişli eskort - izmir eskort

>

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 143. Sayfa Cevapları ADA Yayıncılık

cevaplar

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 143. Sayfa Cevapları ADA Yayıncılık

2020-2021 Eğitim Senesi 3. Sınıf Ada Matbaacılık ve Yayıncılık  Matematik Ders Kitabı Sayfa 143 Etkinlik Cevapları

Cevaplar Lila renkli yazılardır.

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 143. Sayfa Cevapları ADA Yayınları

1.Aşağıdaki problemleri defterinize çözünüz.

Yağız, 97 sayfalık kitabın 22 sayfasını okudu. Kalanını günde 5 sayfa okuyarak bitirmek istiyor. Yağız kitabı kaç günde bitirir?

Cevap: 97-22=75

75/5=15

7 kilogram limon 35 TL’dir. 9 kilogram limon almak için kaç lira ödenmelidir?

Cevap: 35/7=5

5×9=45

Üç arkadaştan Ahmet’in 45, Kadir’in 15 ve Ali’nin 24 misketi vardır. Hepsi misketlerini birleştirip misketleri eşit sayıda paylaşıyorlar. Her birine kaçar bilye düşer?

Cevap: 45+15+24=84

84/3=28

Zeki, 80 TL’sinin 20 TL’sini harcadı. Geri kalan parası ile tanesi 10 TL olan defterlerden kaç adet alabilir?

Cevap: 80-20=60

60/10=6

Bir markette 10 kilogram peynir 90 TL’ye alınıp bir kilogramı 15 TL’ye satılıyor. Bir kilogram peynirde kaç lira kazanılır?

Cevap:90/10=9

15-9=6

2.Aşağıdaki problemleri defterinize çözünüz.
Yandaki verilenleri kullanarak çözümünde bölme işlemi yapacağınız bir sorun kurunuz. Kurduğunuz problemi defterinize yazıp çözünüz.

Cevap: Her kolide 15 tane yumurta bulunan kolileri 15 TL ye satıyorlar.Yumurtanın tanesi kaç TL dir?

15/15=1 TL

Haber Kaynağı

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

3. Sınıf Matematik Ders Kitabı 138-139. Sayfa Cevapları ADA Yayıncılık

HIZLI YORUM YAP

MEBhaber.NET'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.NET'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

küçükçekmece araç kiralama eyüp evden eve nakliyat