h Dolar %
h Euro %
h BIST100 1.403,41 %-0.41
a İkindi Vakti 16:52
İstanbul 16°
  • Adana
  • Adıyaman
  • Afyonkarahisar
  • Ağrı
  • Amasya
  • Ankara
  • Antalya
  • Artvin
  • Aydın
  • Balıkesir
  • Bilecik
  • Bingöl
  • Bitlis
  • Bolu
  • Burdur
  • Bursa
  • Çanakkale
  • Çankırı
  • Çorum
  • Denizli
  • Diyarbakır
  • Edirne
  • Elazığ
  • Erzincan
  • Erzurum
  • Eskişehir
  • Gaziantep
  • Giresun
  • Gümüşhane
  • Hakkâri
  • Hatay
  • Isparta
  • Mersin
  • istanbul
  • izmir
  • Kars
  • Kastamonu
  • Kayseri
  • Kırklareli
  • Kırşehir
  • Kocaeli
  • Konya
  • Kütahya
  • Malatya
  • Manisa
  • Kahramanmaraş
  • Mardin
  • Muğla
  • Muş
  • Nevşehir
  • Niğde
  • Ordu
  • Rize
  • Sakarya
  • Samsun
  • Siirt
  • Sinop
  • Sivas
  • Tekirdağ
  • Tokat
  • Trabzon
  • Tunceli
  • Şanlıurfa
  • Uşak
  • Van
  • Yozgat
  • Zonguldak
  • Aksaray
  • Bayburt
  • Karaman
  • Kırıkkale
  • Batman
  • Şırnak
  • Bartın
  • Ardahan
  • Iğdır
  • Yalova
  • Karabük
  • Kilis
  • Osmaniye
  • Düzce
a
X

4 b li sözleşmeli personel kurum içinde unvan d… 2021

4 b li sözleşmeli personel kurum içinde unvan değiştirebilir mi?

4 b li sözleşmeli personel kurum içinde unvan d… 2021




Kamu kurumlarında 4 b li sözleşmeli kadrolarda çalışan sözleşmeli personelller Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar kapsamında kurumlarda istihdam edilmektedir. Kamu kurumunda 4 bli olarak çalışan memurların tahsil değişikliği yada çeşitli gerekçelerle kurumlarında başka sözleşmeli kadrolara sınavsız direk geçme hakkı olup olmadığı memurlar içinde merak mevzusu olmaktadır. Memurların sırf tahsil değişikliği sebebiyle kurum içindeki başka 4 b li kadrolara geçiş hakkı bulunmamaktadır.

4/B kapsamındaki sözleşmeli personelin çalışma koşulları 1978 senesinde yürürlüğe konulmuş olan, {ek} ve değişimleri ile bugüne dek uygulanan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile düzenlenmiştir. Esasların {ek} 4. maddesinde, Sözleşmeli personelin, unvan değişikliği suretiyle atamasının yapılacağı pozisyon için öngörülen ilk kez hizmete alınma prosedürüne riayet edilmesi kaydıyla, unvan değişikliği mümkündür.” hükmü yer verilmiştir.

Yukarıda yer edinen yargı gereğince 4 b li sözleşmeli personelin kurum içinde unvan değişikliği yapabilmesi sadece sınavla olabilmektedir. Kurumun açacağı sınava girecek olan sözleşmeli personel için ilk kez alım prosedürleri uygulanarak kurumlar kendi bünyesindeki 4 b li sözleşmeli kadrolara geçirebilirler.

Kaynak Mevzuat

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kamu davası açılmasının ertelenmesi sonucu veril… 2020

HIZLI YORUM YAP

0 0 0 0 0 0

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.