>
  • MEBhaber.net
  • Sınavlar
  • AÖF 3 ders imtihanı ne vakit? Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 3 ders imtihanı …

AÖF 3 ders imtihanı ne vakit? Açıköğretim Fakültesi (AÖF) 3 ders imtihanı …

 

AÖF 3 ders imtihanı ne vakit? 2020 AÖF 3 ders imtihanı var mı? En çok üç başarısız dersi olan öğrenciler için yapılacak AÖF 3 ders imtihanı arama motorlarında araştırılmaya başlandı. Sınava girmek isteyen Açıköğretim Fakültesi öğrencileri de AÖF 3 ders imtihanı ile ilgili araştırma hayata geçirmeye başladı. AÖF tarafınca meydana getirilen üç ders imtihanı için herhangi bir ücret gerekmemektedir. Ayrıca kayıt yaptırmak gerekmiyor. Peki, AÖF 3 ders imtihanı ne vakit?

AÖF 3 DERS SINAVI NE ZAMAN?

“Üç Ders Imtihanı” web tabanlı ortamlarda 22-26 Temmuz 2020 tarihleri içinde gerçekleştirilecektir. “Üç Ders Imtihanı”na giriş koşullarını elde eden öğrenciler, öğrenci otomasyonu üstünden bilgilendirilecektir.

AÖF 3 DERS SINAVINA KİMLER KATILABİLİR?

Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Imtihan Uygulama Usul ve Esaslarının 1. maddesi “(Değişik: Senato-13/3/2018-3/2) Kayıtlı olduğu bölümdeki/programdaki bütün dersleri almış, sınavın yapılacağı öğretim senesinde kayıt yaptırmış olduğu derslerden en çok üç başarısız ve/yada koşullu geçer dersi bulunan ve bu dersleri başarması durumunda mezun olabilecek öğrenciye; aşağıdaki koşulları sağlaması durumunda; bahar süreci dönem sonu imtihanlarından sonrasında “Üç Ders Imtihanı”na girme hakkı tanınır:

a. Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00 yada 2,00’nin üstünde olan öğrencilerin, en çok üç dersten FF harf notunun olması,

b. Not Durum Belgesinde; Genel Not Ortalaması 2,00’nin altında olan öğrencilerin, FF harf notu almış olduğu derslerin ve/yada ikaz almış olduğu dönemden başlayarak koşullu geçer (CD, DC ve DD) harf notu almış olduğu derslerinin toplam sayısının en çok üç olması, c. FF harf notu alınmış derslere, sınavın yapılacağı öğretim senesinde kayıt yaptırmış olması.” şeklinde düzenlenmiştir.

Haber Kaynağı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

AÖF Bahar Periyodu İnternet Tabanlı (Online) Dönem Sonu Imtihan Sonuçları

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.