2 3
a

Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması-2023

Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması

Dalin Türkiye 23 Nisan Fotoğraf Yarışması

Yarışma Teması

Yarışmanın teması “En Renkli Hayalinizi Çizin” olarak belirlenmiştir. Bu tema ile ilişkisiz eserler değerlendirmeye alınmaz.

Dalin Fotoğraf Yarışması Müracaat Koşulları

 • Yarışma (@dalinturkiye ) İnstagram sayfası üstünden düzenlenecektir.
 • Yarışma 4-6 yaş, 7-9 yaş ve 10-12 yaş aralıkları olmak suretiyle 3 ayrı kategoride gerçekleşecek olup her bir kategori kendi içinde değerlendirilecektir. Müracaat tarihinde yaratı sahibinin bu yaş aralığında olması gerekmektedir. Yarışmacılar tarafınca gönderilen eserler, 5 katılımcıdan oluşan {özel} jürimiz tarafınca değerlendirilecektir. Jüri sonucu kesindir, itiraz edilemez. Jürimizin değerlendirmesi sonucunda dereceye girecek ilk 10 kişiye Dalin {Özel} Fotoğraf Bursu, ilk 500 yaratı/fotoğraf sahibine Samsung Tab A8 Tablet armağan edilecektir.
 • Ödülleri almaya hak kazanan 500 şahıs yarışmanın gerçekleşeceği Instagram sayfası üstünden yayınlanacaktır ve/yada bu kişilerle ilgili İnstagram hesabı üstünden iletişime geçilecektir. Ödüller devredilemez, ödüllerin nakit karşılığı talep edilemez
 • Dalin, yarışmaya katılacak olan her yarışmacı için, yarışmacı adına maddi birikim meydana getirecek olup, yapacağı birikimi tutma hakkına haizdir. Bu birikim; ufaklıklara eğitim ve toplumsal yaşantı alanlarında yarar sağlamak amacıyla eğitim, anne-çocuk sivil cemiyet kuruluşları ve Dalin markası tarafınca kullanılacaktır.
 • Yapılacak olan bağışa mevzu olan maddi birikim için yarışmacılardan herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Katılımın değerlendirilebilmesi ve maddi birikim olarak değerlendirilmesi için koşullara bağlanmıştır. Bu koşulların bağışa dönüşebilmesi için;
 • Gönderilen resimlerin Dalin tarafınca belirlenen bu yarışma için belirlenen yaş kategorisine uyması,
 • Gönderilen resmin, yarışmada belirlenen kurallara uygun olması ve yarışma koşullarınca yaratı sahibi tarafınca yapılmış olması(eşi olmayan) gerekmektedir.
 • 30 Nisan 2023 geçmişine kadar gönderilen görseller üstünden yapılacak değerlendirme sonrasında 22 Mayıs günü kazananlar (@dalinturkiye — instagram sayfasında açıklanacaktır. Yarışmaya fotoğraf gönderen her yarışmacı, yarışmaya gönderilen resimlerin Dalin ve Etken Kozmetik tarafınca yayınlanmasına izin vermiş sayılacaktır.
 • Yarışmamızda tablet ödülü almaya hak kazanan katılımcılarımızın fotoğrafları, yarışmacılarımızın resimleri ile beraber dijital ortamda hazırlanan Dalin Sanat Galerisinde yer alacaktır.
 • Resmin orijinalinin Etken Kozmetik tarafınca istendiği takdirde Etken Kozmetik’e kargo yöntemiyle gönderilebilmesi/sunulabilmesi amacıyla saklı tutulması zorunludur.
 • Dalin Fotoğraf Yarışması’nda kazanan resimlerin asılları yarışmacılardan istenildiği takdirde gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, yaratı üstündeki mali haklar (işleme, çoğaltma, yayma, temsil-sunum, işaret, ses ve/ya görüntü nakline yarayan araçlarla ve öteki yollarla umuma iletim ile hisse ve takip hakları) ile tinsel hakları (umuma arz salahiyeti, adın belirtilmesi, eserde değişim yapılmasını men hakkı) kullanma yetkisini şirketimize devretmeleri gerekmektedir.
 • Internet adresinden kayıt aşamasında veli/yasal temsilciye ilişkin ad soyad, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası, yaratı sahibi küçüğün bir tek yaşı ile ilgili beyan alınır.
 • Eserlerin değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin neticelenmesi için bu bilgilerin yanında küçüğün adı soyadı, yaşı haricinde resmin yapılırken fotoğrafı yada videosu talep edilecektir. Ön değerlendirmede ve final değerlendirmesinde değerlendirmeyi meydana getirecek görevlilere veli/yasal temsilcine ilişkilerin hiçbiri ve küçüğe ilişkin yaş bilgisi dışındaki bilgiler bildirilmez. Bu maddede, katılımcılardan talep edilen bilgilerin katılımcılar tarafınca sağlanamaması durumunda; Etken Kozmetik, yarışmaya katılan resmi kabul etmeme hakkına haizdir.
 • Katılımcılar tarafınca gönderilen resimlerin tamamen emsalsiz emek harcamalar olması, genel ahlaka aykırı unsurlar içermemesi, herhangi bir 3. kişinin fikri ve sınai haklarını ihlal etmemesi, 3. kişiye ilişkin herhangi bir yaratı olmaması gerekmektedir. Aksi halde, mesuliyet tamamen 3. kişinin eserini kullanan bu suretle 3. kişinin fikri ve sınai haklarını ihlal eden katılımcıya /tarafa ilişkin olacaktır ve şirketimizin bu mevzuya dair sorumluluğu bulunmamaktadır. Yarışmaya katılan çalışmaların daha ilkin düzenlenen benzer yarışmalarda dereceye girmemiş, başkası tarafınca yapılmamış, kısmen ya da tamamen başka bir resimden kopya edilmemiş ve daha ilkin herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir. Ödül alan katılımcılardan bu taahhütleri haricinde hareket etmiş olduğu anlaşılanlardan elde ettikleri aşama geri alınır.
 • Yarışmaya katılım parasız olup katılımcılar birden fazla fotoğraf ile yarışmaya katılım sağlayabilir sadece bir tek bir fotoğraf ile ödül kazanabilir. Birden fazla şahıs tarafınca ortaklaşa yapılmış resimler bir tek tek bir ödül kazanabilir.
 • Yarışmaya Etken Kozmetik çalışanlarının ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları katılamaz, katılmış ve kazanmış olsalar bile kendilerine armağan gönderimi yapılamaz.
 • Yarışma başvurusunun geçerli olabilmesi için meydana getirilen resmin anlaşılabilir ve kafi görünürlüğe haiz şekilde Instagram üstünden post olarak paylaşılması, paylaşımda #dalinresimyarismasi2023  hashtag’inin kullanılması, (@dalinturkiye hesabının etiketlenmesi, katılımcının yaş kategorisinin (4-6 yaş, 7-9 yaş yada 10-12 yaş) belirtilmesi ve (@dalinturkiye hesabının takip edilmesi gerekmektedir. Başvuruların görüntülenebilmesi ve başvurunun geçerli olabilmesi için iştirakçilerin Instagram hesaplarının her insana açık hesap olması gerekmektedir.
 • Instagram üstünden yarışmaya katılım için paylaşılan resimlerin içinde ne olduğu de dahil hukuki ve cezai sorumluluğu katılımcıya aittir. Şirketimizin bu mevzuda herhangi bir sorumluluğu yoktur. Bu resimlerin katılımcı tarafınca her insana açık mecra olan (@dalinturkiye adlı Instagram hesabından paylaşılmasından sonrasında resimlerin başkaca kişiler tarafınca kullanılması, çoğaltılması, yayılması, paylaşılması vb. olmak suretiyle üçüncü kişilerce değişik amaçlarla kullanılmasına dair şirketimizin herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. Şirketimizin 6.maddeden doğan hakları saklıdır.
 • Postların paylaşılması, şirketimiz tarafınca iletilen/iletilecek linklerin tıklanması katılım koşullarının okunduğu, anlaşıldığı ve katılım koşullarının tamamının kabul edilmiş olduğu anlamına gelmektedir. Bu yüzden, aksi yönde iddialar için şirketimizin mevzuya dair sorumluluğu bulunmamaktadır.
 • Etken Kozmetik, yarışma kurallarını, katılım koşullarını, verilecek ödülleri yada içeriklerini yarışma süresinde dilediği zamanda ve evvelinde bildirmeksizin değişiklik yapma hakkını saklı meblağ.
 • Katılımcılar, yukarıda belirtilen ödül kazananların duyuru edileceği tarihin, ödül kazananlara haber verileceği tarihin ve ödül kazanan asil kişilerin müracaat tarihinin gerek duyulduğunda Etken Kozmetik tarafınca değiştirilebileceğini kabul etmiş sayılırlar.
 • Katılımcılara verilecek ödüller (@dalinturkiye Instagram sayfasından {özel} olarak data verilecek şekilde belirli süre ile geçerli olacaktır. Ana ödülleri (Samsung Tab A8 Tablet, Dalin {Özel} Fotoğraf Bursu) kazanan katılımcılar belirlenen tarihe kadar (@dalinturkiye Instagram hesabı tarafınca istenen detayları sağlamadığı takdirde ödül hakkı yedek katılımcılara geçecek olup ödül hakkını kaybeden katılımcının itiraz hakkı bulunmamaktadır.
 • Etken Kozmetik, web kaynaklı problemler, düşük bağlantı hızı ve kullanıcının yada diğerlerinin sunucularından kaynaklı virüs, aşırı yüklenme ve benzeri sonucu ortaya çıkabilecek herhangi bir sorunda hiçbir mesuliyet kabul etmez.
 • Seçilecek katılımcılara gönderilecek tabletlerin katılımcı tarafınca herhangi bir mesele olmadığına dair teyit edilerek teslim alınması gerekmektedir; katılımcılar tabletlerle ilgili yaşanabilecek herhangi bir sorundan Etken Kozmetik’in görevli tutulamayacağını kabul etmiş bulunmaktadır. Tabletler ilgili herhangi bir mesele durumunda Samsung Türkiye Yetkili Servisleri’ne başvurulabilir.
 • Samsung Tablet ödülleri, iadeli taahhütlü olarak posta yöntemiyle ya da benzeri bir yöntemle gönderilecektir.
 • Tablet ödülünü almaya hak kazanan katılımcılarımızın 31.05.2023 geçmişine kadar Instagram DM üstünden iletilen bağlantıya tıklayarak kayıt olmaları gerekmektedir.
 • Katılımcılar, yarışma kapsamında verdiği ad-soyad, telefon numarası, adres bilgisi, mail adresi, yaş bilgisi şeklinde kişisel bilgilerin, Etken Kozmetik tarafınca kayıt ve muhafaza edilmesine, data, görüş ve fikirlerin tamamının ya da bunlardan Etken Kozmetik’in seçeceği bir kısmının aynen ya da değiştirilmek suretiyle Etken Kozmetik’in dilediği şekilde kullanılmasına ya da kullanılmamasına muvafakat ettiklerini ve bunlara itiraz etmeyeceklerini ve bunun karşılığında her ne ad altında olursa olsun hiçbir karşılık talep etmeyeceklerini, kati olarak ve geriye dönülemez surette kabul ve taahhüt ederler.

Değerlendirme Ölçütleri

Resimlerin değerlendirilmesinde mevzuya bağlılık, kurgu becerisi, fotoğraf sanatına uygunluk, özenli emek verme, fotoğraf ve mevzuda özgünlük şeklinde kriterlere bakılarak değerlendirilme yapılacaktır.

Dalin Türkiye 23 Nisan Fotoğraf Yarışması Ödülleri

500 Yarışmacıya: Tablet (Samsung Tab A8)
10 Yarışmacıya: Dalin {Özel} Fotoğraf Bursu

Yarışma Takvimi

Son Müracaat Zamanı: 30 NİSAN 2023
Netice Açıklanma Zamanı: 22 MAYIS 2023

Dalin Türkiye 23 Nisan Fotoğraf Yarışması Detaylı Informasyon ve Müracaat için: https://www.instagram.com/dalinturkiye/Dalin Türkiye 23 Nisan Resim Yarışması-2023

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Turgut Pura Vakfı 40.Yıl Heykel Yarışması-2023

HIZLI YORUM YAP