>

DGS Sınav Giriş Belgesi

09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak olan Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Ön Lisans Programları Mezunlarının Lisans Öğrenimine Dikey Geçiş Imtihanı (2020-DGS) adaylarının, sınava girecekleri yapı/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini, ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr web adresinden 29 Temmuz 2020 tarihinde saat 14.00’ten başlayarak T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile edinebileceklerdir.

DİKKAT!

09 Ağustos 2020 tarihinde uygulanacak olan 2020-DGS için adaylar, saat 10.00’dan sonrasında imtihan binalarına alınmayacaktır.

 DGS SINAV GİRİŞ BELGESİ ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

2020 DGS SINAVI NE ZAMAN

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarı göstermiş öğrencilerin lisans programlarına dikey geçiş yapmaları için meydana getirilen Dikey Geçiş Imtihanı (DGS), 9 Ağustos 2020 tarihinde tek oturumda yapılacak. 

DGS SINAVA GİRİŞ BELGESİNDE YER ALAN TEMEL KURALLAR

Belgenin üstünde adayın sınava gireceği merkez, yapı, salon detayları ile adayın fotoğrafı bulunacaktır. Belge üstünde adayın fotoğrafı bulunması zorunludur. Adaylar, bu belgelerinin yazıcıdan dökümünü edinirken vesika üstünde fotoğraf olmasına itina göstermelidirler. Adaylar internetten edinecekleri bu belgelerinin renkli ya da siyah-beyaz çıktılarını imtihan günü yanlarında bulundurmak zorundadır. Belgenin ön ve geri yüzünde ÖSYM’nin belirlediği bilgiler haricinde herhangi bir ova, fotoğraf, işaret vb. bulunmamalıdır. Adayların sınava girecekleri binayı imtihan gününden evvel görmeleri yararlarına olacaktır. Adaylara Sınava Giriş Belgesi gönderilmeyecektir.

Sınava Giriş Belgesi’ni (fotoğraf görünür bir halde) yanında bulundurmayan adaylar sınava alınmayacaktır.

Bina girişinde yoğunluğa yol açılmaması için adayların çanta ve benzeri eşyalarını sınava girecekleri binalara getirmemeleri, sınava metal aksesuar içermeyen yalın bir giysiyle gelmeleri ve sınavdan minimum 1 saat evvel sınavın yapılacağı yapı önünde hazır bulunmaları imtihan salonlarına zamanında alınabilmeleri açısından nihayet aşama önemlidir.

İLGİLİ HABER OKU:  Anayasa Mahkemesi’nin YKS sonucu belli oldu!

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete, ÖSYM tarafınca temin edileceğinden, saydam pet şişe içindeki su haricinde hiçbir vasıta, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava saydam pet şişe içinde su getirebilirsiniz.

Adayların sınava girebilmeleri için Sınava Giriş Belgesinden başka fotoğraflı ve onaylı özel kimlik belgelerini de yanlarında bulundurmaları zorunludur:

Özel Kimlik Belgesi:

Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Süresi geçerli geçişlik, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı

Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ilişkin Pembe/Mavi Kartlar

Bunların dışındaki, sürücü belgesi, iş kimlik kartları vb. başka bütün belgeler sınava girişiçin geçerli belgeler sayılmayacaktır. Nüfus cüzdanında soğuk damga basılı olmalı, imtihan görevlilerinin talibi kolaylıkla tanıyabilmelerini sağlayacak, imtihan görevlilerinde talibi tanımada tereddüt oluşturmayacak güncel bir fotoğraf ve T.C. Kimlik Numarası bulunmalı, pasaportun süresi geçerli olmalıdır.

Üstünde soğuk damga, imtihan görevlilerinin talibi kolaylıkla tanımasını sağlayacak güncel bir fotoğraf yada T.C. Kimlik Numarası bulunmayan (TC Kimlik Numarası elle yada daktilo ile sonradan yazılmış yada ek edilmiş olmamalıdır.) nüfus cüzdanları ile geçerlilik süresi bitmiş geçişlik kabul edilmeyecektir. Bu belgelerini tam olarak olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile imtihanı geçersiz sayılacaktır. Sınav günü imtihan görevlilerinin, fotoğrafından adayın kimliğini belirlemede güçlük çekmiş olduğu takdirde, talibi sınava almayabileceği yada adayın sınavının geçersiz sayılabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Haber Kaynağı

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Tekstil | Hazırgiyim ihracatında üstün dereceli artış Çin ile ABD arasındaki tecim s…

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.