2 3
a

Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması 2023-2023

Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması 2023

Gratis Çocuklar Arası Fotoğraf Yarışması 2023

Gratis Çocuklar Arası Fotoğraf Yarışması 2023 Müracaat Koşulları

 • Yarışmada 7–10 yaş arasındaki evlatların yapmış olduğu resimler değerlendirilir. Yapıt sahibinin bu yaş aralığında olması gerekir.
 • Fotoğraf yarışmasının teması “Cumhuriyetin 100. yılını resminle anlat”dır. Bu tema ile ilişkisiz eserler değerlendirmeye alınmaz.
 • Yarışmaya her bir çocuk tek bir resmiyle katılım sağlayabilir. Aynı kişiye ilişik birden fazla fotoğraf gönderilmesi halinde eserlerden hiçbiri değerlendirmeye alınmaz.  
 • Yarışma başvuruları 14 Nisan 2023 Cuma günü itibarıyla www.gratisresimyarismasi.com sitesi üstünden gerçekleşecektir.
 • Resimler A3 yada A4 boyutunda yatay yada dikey, paspartusuz olmalıdır, çerçevelenmemeli ve etrafı süslenmemelidir.
 • Resimlerde suluboya, pastel boya, bileşik boya, yağlıboya, silinmez ispirtolu kalem, ince uçlu keçeli kalem, çini mürekkebi kullanılabilir.
 • Yarışmaya katılmak için www.gratisresimyarismasi.com sitesine yaratı sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafınca, meydana getirilen resmin görselinin eklenmesi ve aşağıda sitede belirtilen bilgilerin belirtilmesi gereklidir. Resmin görselinin yüklenmesi fotoğrafı çekilerek, tam olarak resmin gözükeceği şekilde ve mümkünse aydınlık bir mekanda ve resimden başka bir içeriğin yer almaması şartı ile cep telefonu yada fotoğraf makinesi vasıtasıyla gerçekleştirilmelidir. Her bir resme ilişkin tek bir görsel yüklenebilir. Müracaat tamamlandıktan sonrasında bu görsel değiştirilemez. Bu yüzden başvurucunun yükleyeceği görselden güvenli olarak başvuruyu tamamlaması gerekir.
 • Web sitelerinde bulunan hazır fotoğraflar, stock görseller, belirtilen yaş aralığından daha büyük yada küçüklerin yapmış olduğu resimler, herhangi bir halde veli/yasal temsilci tarafınca belirtilen küçükten başkasına ilişik resimlerin vb. şeklinde fotoğrafların gönderilmesi durumunda yarışmacının iştirakı otomatikman iptal olacaktır. Yapıt sahibinin velisi/yasal temsilcisi tarafınca fotoğraf yarışmasına katılım başvurusu yapılması halinde bu metninde belirtilen hususlar mevzusunda yaratı sahibi data sahibi bulunduğunu kabul ve beyan etmiş olacaktır.
 • Katılımcılardan yarışma için herhangi bir ücret alınmayacaktır.
 • Gratis çalışanlarının ve jüri üyelerinin birinci dereceden yakınları yarışmaya katılamaz.
 • Eserler uzman kişilerden oluşan bir jüri tarafınca değerlendirilecektir.
 • 14 Mayıs 2023 evveliyatına kadar gönderilen görseller üstünden yapılacak değerlendirme sonrasında 22 Mayıs 2023 Pazartesi günü finalistler www.gratisresimyarismasi.com’da açıklanacaktır. 2 Haziran 2023 Cuma günü de finalistler arasından kazananlar       www.gratisresimyarismasi.com’da ve toplumsal medya hesaplarımızda yayınlanacaktır.
 • Ödül töreni organize edilmesi halinde çağrı edilen yaratı sahibi ve bir velisinin tüm ulaşım ve konaklama harcamaları Gratis’e aittir.
 • Yarışmada finale kalan ve Gratis’e asılları gönderilen eserler sahiplerine iade edilmeyecektir. Katılımcılar, yaratı üstündeki mali haklar (işleme, çoğaltma, yayma, temsil-sunum, işaret, ses ve/ya görüntü nakline yarayan araçlarla ve öteki yollarla umuma iletim ile hisse ve takip hakları) ile içsel hakları (umuma arz salahiyeti, adın belirtilmesi, eserde değişim yapılmasını men hakkı) kullanma yetkisini Gratis’e devretmeleri gerekmektedir.  
 • Finale kalan eserler için müracaat meydana getiren velilere / yasal temsilcilere elektronik posta yöntemiyle gönderilen mali hakların ve içsel hakların devrine yönelik protokolü, Gratis Fotoğraf Yarışması Finalist Değerlendirmesi Aydınlatma Metni ve Açık Rıza Formunu veli/yasal temsilcilerinin hepsinin (mesela anne ve babası evli olan küçüklerin anne ve babalarının beraber) imzalaması ve resmin aslı ile beraber Gratis tarafınca iletişime geçilerek belirtilecek adrese 2 Haziran 2023 Cuma gününe kadar ulaşacak şekilde gönderilmesi gerekmektedir. Bu koşullar sağlanmadan gönderilen resimler Gratis’e gönderilmiş olsa bile değerlendirmeye alınmaz. Internet adresinden müracaat aşamasında veli/yasal temsilciye ilişkin ad soyad, elektronik posta adresi, cep telefonu numarası, adres, yaratı sahibi küçüğün yalnız adı ve yaşı ile ilgili beyan alınır. Finale kalan eserlerin değerlendirilmesi ve bu değerlendirmenin neticelenmesi için bu bilgilerin yanında küçüğün adı soyadı, yaşı ve okumuş olduğu okul bilgisi talep edilir.
 • Ön değerlendirmede ve final değerlendirmesinde değerlendirmeyi meydana getirecek görevlilere veli/yasal temsilcine ilişkilerin hiçbiri ve küçüğe ilişkin yaş bilgisi dışındaki bilgiler bildirilmez. 
 • Gratis yarışma katılım koşullarında değişim yapma hakkına haizdir.
 • Yarışma koşullarına aykırı içerikler değerlendirmeye alınmaz. Yarışma koşullarına (yaratı sahibinin yaşı yada yaratı sahibi tarafınca üretilmeyen içerik vb) uyulmadığının sonradan tespiti halinde Gratis elde etmiş olduğu ödülün iadesini yada elde etmiş olduğu faydanın nakit karşılığının iadesini talep edebilir.
 • Yarışmadan çekilmek, başvurusunu iptal etmek isteyen yasal temsilciler iletisim@gratisresimyarismasi.com adresine müracaat numarası ile beraber taleplerini içeren bir elektronik posta gönderebilirler.

Gratis Çocuklar Arası Fotoğraf Yarışması 2023 Ödülleri

Birincilik Ödülü: iPad 9.nesil 64GB
İkincilik Ödülü: TCL MT40X Akıllı Çocuk Saati
Üçüncülük Ödülü: JBL Tune 560Bt Kulak Üstü Bluetooth Kulaklık

Yarışma Takvimi

Son Müracaat Zamanı: 14 MAYIS 2023
Finalistlerin Açıklanma Zamanı: 22 MAYIS 2023

Kazananların Açıklanma Zamanı: 2 HAZİRAN 2023

Gratis Çocuklar Arası Fotoğraf Yarışması 2023 Detaylı Informasyon ve Müracaat için: https://www.gratisresimyarismasi.com/

Gratis Çocuklar Arası Resim Yarışması 2023-2023

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kelebek Kids Resim Yarışması 2023-2023

HIZLI YORUM YAP