>

LGS (Merkezi Sınav) ve YKS neticeleri ne vakit açıklanacak?açıklanacak LGS (Merkezi Sınav) ve YKS neticeleri ne vakit açıklanacak?

Liselere Geçiş Imtihanı ve Yüksek Öğretim Kurumları Sınavları geçtiğimiz günlerde gerçekleşmiş adaylar sonuçlar için art sayıma başlamıştı. YKS kapsamında TYT, AYT ve YDT olmak suretiyle üç oturum şeklinde imtihan yapılmıştı.

Imtihan günlerinde ise sınırı olan sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmış ve böylelikle imtihan öncesinde ve sonrasında oluşabilecek mümkün yoğunluğun önüne geçilmişti.

LGS (Merkezi Sınav) SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Merkezî Imtihan neticeleri 16 Temmuz 2020 tarihinde https://www.meb.gov.tr web adresinde duyuru edilecek. Öğrencilere imtihan netice belgesi posta yöntemiyle gönderilmeyecek.

2020 YKS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

27 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 1. Oturum Temel Yeterlilik Testi (TYT), 28 Haziran 2020 tarihinde uygulanan 2020-YKS 2. Oturum Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve 2020-YKS 3. Oturum Yabancı Dil Testi (YDT) neticeleri aynı günde açıklanacak.

ÖSYM tarafınca meydana getirilen duyuruya nazaran 2020 YKS 28 Temmuz Salı günü açıklanacak. Sonuçlar açıklanmasının arkasından ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası AİS üstünden TC kimlik numaraları ve ÖSYM şifreleri ile sonuçlara ulaşabilecekler.Haber Kaynağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  #Sınav #2020-DİB-MBSTS İçin 2. Geç Başvuruların Alınması ve Sınav Merkezi Tercihlerinin ...
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.