>

Mezuniyet Üç Ders Imtihanı ile İlgili Bilgilendirme Metni 1. 28 Temmuz 2020 Salı …

Mezuniyet Üç Ders Imtihanı ile İlgili Bilgilendirme Metni
1. 28 Temmuz 2020 Salı günü online olarak yapılacak mezuniyet üç ders sınavına girmeye hak kazanan öğrencilerin detayları Öğrenci Bilgi Sisteminde (OBS) yayımlanmıştır. Kontrol için https://obs.atauni.edu.tr/ adresine linke tıklayınız.

2. Kayıtlı oldukları bölümlerde/programlarda bütün dersleri almış ve en çok üç dersten başarısız (FF) olduğundan mezun olamayan öğrenciler Mezuniyet Üç Ders Imtihanı’na girebilir (Blok Uygulama, Blok Uygulama I ve II derslerini alan öğrencilerin bu derslerden sınava girebilmesi için; bu derslere 2019-2020 Eğitim-Öğretim senesinde kayıt yaptırmış, uygulamalara devam etmiş ve devamsızlıktan kalmamış olmaları gerekmektedir). Öğrenci, sonbahar ve bahar yarıyıllarında toplamda en çok üç başarısız dersi var ise ve bu derslere 2019-2020 Eğitim-Öğretim senesinde ders kaydı yaptırmışsa Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilir.

3. Mezuniyet Üç Ders Sınavına 1, 2 ya da 3 dersten girilebilir.

4. Mezuniyet Üç Ders Sınavına girebilmek için herhangi bir müracaat hayata geçirmeye ya da ücret ödemeye gerek kalmamıştır.

5. Mezuniyet Üç Ders Imtihanı notu, dönem sonu imtihanı notu yerine geçer. Başarı notu, imtihan uygulanan her bir ders için dönem içi/fasıla imtihan notunun %25’i ve Mezuniyet Üç Ders Imtihanı notunun %75’i alınarak belirlenir. Öğrencinin harf notları; Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Bağıl Değerlendirme Esasları çerçevesinde belirlenir.

6. Her ne sebeple olursa olsun Mezuniyet Üç Ders Sınavına katılamayan öğrenci için mazeret imtihanı yapılmaz.

7. Mezuniyet Üç Ders Imtihanı sonucunda mezun olamayan öğrenciler başarısız oldukları dersleri, bu derslerin bulundukları yarıyılda ders kaydı yaparak almak zorundadırlar.

8. Ceza infaz kurumlarında bulunan öğrencilerden, 2019-2020 Eğitim-Öğretim senesi bahar yarıyılı bütünleme imtihanı sonrasında mezuniyet üç ders sınavına girmeye hak kazananların sınavları, Fakültemizce belirlenecek imtihan merkezlerinde bulunan kapalı ceza infaz kurumlarında yüz yüze yapılacaktır. Konuya dair lüzumlu bilgilendirmeler Fakültemizce bilahare yapılacaktır.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  #Sınav #Aöf Devir, bilişim devri... Günümüzün en fazla...

İlgili öğrencilerimize önemle duyurulur.

Bilgilendirme Mezuniyet Üç Ders Imtihanı ile İlgili Bilgilendirme Metni
1. 28 Temmuz 2020 Salı ...


Kaynak

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.