>

Öğretmen Kimlik Kartımı Nasıl Çıkartabilirim?

Öğretmen Kimlik Kartı Müracaatı, MEBBİS'ten Öğretmen Kimlik Kartı Başvurusu Çıkarma

MEB Öğretmen Kimlik Kartımı Nasıl Çıkartabilirim?

Öğretmen Kimlik Kartı Müracaatı, MEBBİS’ten Öğretmen Kimlik Kartı Başvurusu Çıkarma

MEBBİS öğretmen kimlik kartı başvuru dilekçesi çıkarma için evvela MEBBİS üzerindeki bilgilerinizin aktüel ve geçerli olması ve resminizin son 6 ay içinde çekilmiş olası ve biyometrik olması gerekmektedir. Resim ilave edip bilgiler güncellendikten sonra MEBBİS’ e şahsi şifre ile giriş yapılması gerekmektedir. Hemen peşinden şahsi bilgiler modülüne girilmesi gerekmektedir. Modüle giriş yapıldığında aşağıdaki resimdeki ekran karşınıza gelecektir.

MEB Öğretmen Kimlik Kartımı Nasıl Çıkartabilirim?

MEBBİS öğretmen kimlik kartı başvuru dilekçesi çıkarma sonrasında kimlik kartı raporu butonuna tıklanır. Buton tıklandıktan sonra MEBBİS rapor sunucusu açılacaktır. Gelen ekrandan öncelikle Kimlik Kartı Almak İçin Dilekçe Örneği seçeneği işaretlenip seçilmelidir. Hemen peşinden çıkacak dilekçe örneğinin Başlık 1 ve Başlık 2 bölümler doldurulur.

MEB Öğretmen Kimlik Kartımı Nasıl Çıkartabilirim?

Öğretmen kimlik kartı müracaatı alakalı alanlar doldurulduktan sonra tamam butonuna tıklanır. Gelen sayfada rapor yazdır seçeneği ile yazdırılır. Hemen peşinden İlçe milli eğitim müdürlüğünün kimlik kartı için isteyen fiyat banka hesabına yatırılarak dekontun çıktısı alınmalı ve ilçe milli eğitim müdürlüğüne teslim edilmelidir.

1 2 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Kadroya geçen kontratlı hocalar gerekli hizmet mükellefi müdür?

Hızlı Yorum Yap

1 2 0 0 0 0
MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.