>

Öğretmenler İçin Ayakta Tedavi Beyan Belgesi

Ayakta Tedavi Beyan Belgesi

İçindekiler

Ayakta Tedavi Beyan Belgesi

Dikkat Edilecek Hususlar

23.06.2010 Tarihinde Mili Eğitim Bakanlığının 1883/31270 sayılı 2010/41 Genelgesi ile yürürlüğe giren ayakta tedavi beyan belgesi meydana getirilen muayeneler sonucunda istirahati uygun görülmeyenler için tedavilerinin yapılıp işine art dönebilmesi için hazırlanan belgedir. Bu belge ile öğretmenler o gün tedavi bulunduğunu ve tedavi olduğu yeri tarih ve saati beyan etmektedirler. Memurun beyanına dayalı olan bu belge memurun imzası ile imzalanmalı var ise tedavisi ile ilgili belgeler bu evrağa eklendikten sonrasında saklanmalıdır.Bu evrağın doktora imzalatılmasına gerek olmayıp işyar imzalayıp kurumuna teslim etmelidir. Kurum inanmaz ise bu evrak ile sağlık kurumuna başvurup araştırma talep edebilir. Devlet Personel Başkanlığının 25.04.2013 tarihindeki yazısına bakılırsa Ayakta tedavi beyan belgesi alan işyar tedavisi bittikten sonrasında kurumuna dönmesi gerekmektedir. Ayrıca bu belgeyi alan öğretmenin derse girmediği saatlerde ek dersi kesilecektir. Belgeyi aşağıdaki bağlantıya tıklayarak indirebilirsiniz.

Ayakta Tedavi Beyan Belgesi Nasıl Doldurulur?

ayakta tedavi beyan belgesi

Ayakta tedavi beyan belgesini doktora değil kendisi yada yakını tedavi olan işyar doldurmalıdır. Hastanın TC kimlik numarası, adı, soyadı bölümleri doldurulmalı arkasından hasta olan ilgili ilgili kişinin memura yakınlığı kısmına eğer tedavi olan kişi kendisi ise kendisi yakını ise yakınlık derecesi yazılmalıdır.(Eş çocuk anne-baba vb)

Hastanın tedavi olduğu sağlık kuruluşu kısmı hastanın tedavi bulunduğunu beyan etmiş olduğu kurumdur. Bu bölüm açıkça doldurulabilir. Okul idaresi isterse bu kurumdan belgeyi doğrulatabilmektedir.  Sağlık kurumuna giriş zamanı ve  sağlık kurumundan çıkış zamanı bölümleri ne olursa olsun doldurulmalıdır. Saat kısmı ise genelgenin yayınlandığı tarihte ayakta tedavi beyan belgesinde olmayıp 2013 senesinde gösterilen görüş yazısında tedavinin bitiminde kuruma dönmesi gerektiği belirtildikten sonrasında okulların bir fazla bu kısmı belgeye eklemiştir. Memur eğer göreve döndüyse tarih ve saati de evrağa yazılmalıdır. Ardından ad soyad ünvan ve tarih bölümleri doldurularak evrak imzalanmalıdır. Evrak doktora imzalatılmamalı işyar tarafınca imzalanmalıdır. Evrak imzalandıktan sonrasında okul idaresine teslim edilmelidir. Ayakta tedavi yapıldığı gün ve saatte ek dersin kesilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Öğretmen İl Dışından Rapor Alabilir Mi?

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.