>

Sgk Denetmenliğine hangi bölüm mezunları başvura… 2020

Sgk Denetmenliğine hangi bölüm mezunları başvurabiliyor?

 

Sgk Denetmenliğine hangi bölüm mezunları başvura… 2020
 

Sosyal güvenlik kurumunda toplumsal güvenlik kurumu denetmen yardımcısı olarak başkanlığın taşra teşkilatında kontrol elemanı olarak başvuracak adayların hangi bölüm mezunları arasından alınacağı hususunu yazımızda açıkladık. 

Sgk denetmen yardımcılığına umumi olarak İİBF mezunları alınmaktadır. Bunun yanında hukuk mezunlarıda sgk denetmen yardımcısı olabilmektedir.

En azca dört senelik eğitim veren yükseköğretim kuramlarının hukuk, siyasal bilgiler, tutumsal ve yönetimsel bilimler, ekonomi, işletme, bankacılık, sigortacılık fakülte, yüksekokul yada bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca onaylanmış vatan dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartını taşıyan adayların KPSS P23 KPSS P40 KPSS P42 KPSS P47 puan türlerinin birinden minimum 75 puan almış olmaları gerekmektedir.

Bunun yanında sgk denetmen yardımcılığı kadrolarına En azca 4 senelik lisans eğitimi veren yükseköğretim kuramlarının matematik, istatistik ve aktücrva bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulu tarafınca onaylanmış vatan dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak şartını taşıyan adaylardan da alım yapılabilmektedir. Bu adayların ise KPSSP13 puan türünden minimum 75 puan almaları gerekmektedir.

Kaynak Mevzuat

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Hangi bölüm mezunları Gelir uzman yardımcısı ola… 2020

HIZLI YORUM YAP

MEBhaber.NET'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.NET'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

küçükçekmece araç kiralama eyüp evden eve nakliyat