>

#Sınav 1 EYLÜL’DE ATAMASI GERÇEKLEŞTİRİLEN ÖĞRETMENLERİN YÜZDE 80’İ 2019 KPSS…

Öğretmen atama sürecine 2019 senesinde meydana getirilen KPSS puanlarıyla müracaat icra eden öğretmen adaylarının başarı sıraları üstünden yaptıkları şikâyet ve eleştiriler üstüne kamudanhaber sitesi olarak mevzuyu araştırdık. 

Konu uzmanları, başarı sırasının adaylara bir tek kendisiyle beraber sınava giren adaylara gore durumlarını görme amacıyla açıklanmış olduğu ve başarı sırasına gore bir işlem yapılmadığı; öğretmen atamaya ilişkin mülakat listesinin standartlaştırma işlemleriyle elde edilmiş “imtihan puanı” üstünden yapıldığına dikkat çekiyor. 

Uzmanlar ayrıyeten, 2018 KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) sonucunda adayların sınava girmiş olduğu alan ayrımı yapılmaksızın bütün adayların tek bir KPSSP121 puanıyla sıralanmasına rağmen, 2019 ÖABT’de imtihan meydana getirilen 18 alanın her biri için kendi içinde KPSSP121 başarı sırası açıklandığını belirtiyor. 

Ayrıca edindiğimiz bilgilere gore, 2020 Haziran ayında başvurusu alınan ve 1 Eylül 2020’de ataması meydana gelen adayların ortalama %80’inin 2019 KPSS puanı ile  yüzde 20’sinin ise 2018 KPSS puanı ile atandığı belirtiliyor.

Haber Kaynağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  #Sınav 2020-İç Denetçi Imtihanı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri...
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav 2020-İç Denetçi Imtihanı İçin Sınav Günü Açık Tutulacak İl/İlçe Nüfus Müdürlükleri…

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.