>

#Sınav #Amasya’da 8’inci derslik öğrencilerine okul bahçesinde LGS (Merkezi Sınav)’ye hazırlık k…

Suluova Atatürk Ortaokulu’nda bu sene, LGS (Merkezi Sınav)’ye hazırlanan 8’inci derslik öğrencilerine yönelik Destekleme ve Yetiştirme Kursu açıldı. Kurs, pandemi sebebiyle okulun içinde değil, geri bahçesinde oluşturulan açık hava sınıfında veriliyor. Çevresi çamlarla kaplı bahçeye yerleştirilen sıralarda tek oturan öğrenciler, eğitim alıyor.

Hem aileler hem öğrenciler memnun

Pandemi sürecinde LGS (Merkezi Sınav)’ye hazırlanan öğrencilerin derslerinden art kalmaması için bu şekilde bir uygulama yapmayı düşündüklerini belirten Atatürk Ortaokulu Müdürü Cengiz Kaşka, “Bu sıkıntılı pandemi sürecinde öğrencilerimizin hiçbir şekilde eğitimden art kalmaması için uzaktan eğim ve diri dersleri beraber yürütüyoruz. Virüs bulaşma riskinin minimum olduğu bahçeyi, sınıf olarak kullanıyoruz. Hem aileler hem de öğrencilerimiz bu uygulamadan oldukça memnun kalıyor” dedi.

Mahmut Hoca’yı hatırlattı

Atatürk Ortaokulu 8’inci derslik öğrencisi Efe Demirci ise “Okulumuz tarafınca bizlere oluşturulan Destekleme ve Yetiştirme Kursları’na geliyoruz. Bugün yapmış olduğumuz kursumuzu ailelerimiz ve hepimiz fazla beğendik. Okulumuzun geri bahçesinde açık alanda sıraların üstünde işlediğimiz dersler ile Türk sinemasının başyapıtlarından Hababam Sınıfı’nın unutulmaz karakteri Mahmut Hoca’nın ‘Okul yalnız dört yanı duvarla çevrili, tepesinde dam olan yer değildir’ sahnesi de gerçek oldu. Bu uygulamadan oldukça memnunuz” diye konuştu.Haber Kaynağı

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav #2020 KPSS lise müracaat kılavuzu yayımlandı

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.