>
  • MEBhaber.net
  • Sınavlar
  • ATA-AÖF
  • #Sınav #Ata-Aof ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ OKU…

#Sınav #Ata-Aof ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ OKU…

ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ OKULU BİLGİLENDİRME DUYURUSU

Yaz okulu kayıt işlemleri öğretim tutarının ödenmesi ve ders seçimi ile gerçekleşecektir.

Yaz okulu öğretim tutarı ödemeleri 04.08.2020 tarihinde başlayacaktır. Öğretim tutarı ödemeyen öğrenciler ders seçimi yapamayacaklardır. Öğrencilerimiz yaz okulu öğretim tutarı ödemelerini, T.C. kimlik numaraları ile Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat bankası şubeleri ya da web bankacılığı üstünden yapabileceklerdir. Öğrenciler ödeme yaptıktan sonrasında aldıkları belgenin, 2019-2020 Öğretim Senesi yaz okulu öğretim tutarı ödemesine ilişik olup olmadığını kesinlikle denetim etmelidir. Ders seçimi 04.08.2020 – 11.08.2020 tarihleri içinde yapılacaktır.

Yaz okulu, sonbahar ve bahar yarıyılları haricinde ayrı bir sömestri olmayıp bahar yarıyılının devamı niteliğindedir. Yaz okulu uygulamasına katılım öğrencinin isteğine bağlıdır. Yaz okulunda geçen süre, eğitim-öğretime ilişkin azami sürenin hesabında dikkate alınmaz. Sonbahar ve/yada bahar döneminde kayıt yeniletmeyen (edilgen) öğrenciler yaz okulundan ders alabilirler.

Öğrenciler, yaz okulunda oluşturulan önlisans, lisans ve lisans tamamlama programları derslerinden en fazla beş derse kayıt yaptırabilirler. Yaz okulu öğretim tutarı, alınan ders sayısından bağımsız olarak, 200 TL’dir. Yabancı uyruklu öğrenciler için yaz okulu öğretim tutarı 400 TL’dir. Yaz okulunda alınacak öğretim tutarı, sonbahar ve bahar dönemlerinde ödenen dönem öğretim tutarı haricinde olup imtihan ve materyal hizmetine karşılık alınır. Yaz okuluna kayıt yaptıran öğrencilere herhangi bir nedenle öğretim tutarı iadesi yapılmaz.

Uygulama eğitiminin dönem içinde alınmış olması ve fasıla imtihan (vize) notunun oluşması şartı ile sömestri sonu (final) yada bütünleme sınavında başarısız olunması durumunda; Sosyal Hizmet Lisans ve Sosyal Hizmet Lisans Tamamlama programlarının müfredatında yer edinen Blok Uygulama I, Blok Uygulama II ve Blok Uygulama dersleri, yaz okulunda alınabilir.

İLGİLİ HABER OKU:  KPSS-2020/9 Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğünün Sözleşmeli P...

Öğrenciler, başka yükseköğretim programlarının yaz okulundan ders alamazlar.

Bir öğrenci, aynı eğitim–öğretim senesinde hem mezuniyet üç ders sınavına hem de yaz okuluna katılamaz. Bir eğitim-öğretim senesinde mezuniyet üç ders sınavına katılma hakkı olan öğrenci, yaz okulu ders seçim haftasında ders seçimi yapmadan mezuniyet üç ders sınavına katılabilir ya da yaz okulundan ders seçerek yaz okuluna katılabilir. Yaz okulu kayıt işlemleri tamamlandıktan sonrasında, ders seçimi ile ilgili değişim talepleri dikkate alınmaz.

Öğrenciler, yaz okulunda açılacak derslerden, ilk olarak alt sömestri dersleri olmak suretiyle, daha evvel alıp başarısız olduğu (FF harf notu almış olduğu) ve/yada asla almadığı derslerden en çok 5 (beş) ders seçebilirler.

Yaz okulu sınavları Eylül ayı içinde, pandemi şartlarının elvermesi hâlinde yüz yüze, ters takdirde online (çevrimiçi) olarak yapılacaktır. Yaz okulunda yapılacak sınavlar, Fakülte Yönetim Kurulu kararıyla belirlenen imtihan merkezlerinde gerçekleştirilir. Yaz okulunda başarı değerlendirmesi tek imtihan üstünden yapılır ve bu sınavın başarı notuna katkısı %100’dür.

Yaz okuluna kayıt yaptıran sadece her ne sebeple olursa olsun sınavlara katılmayan yada katılamayan öğrenci için mazeret imtihanı yapılmaz.

OBS sayfanızda yer edinen “Yardım” butonunu kullanarak oluşturulan ekran üstünden ya da 0850 255 02 82 numaralı davet merkezi telefonumuzu arayarak karşılaştığınız sorunları Fakültemize iletebilirsiniz.

açıköğretim #Sınav #Ata-Aof ATATÜRK ÜNİVERSİTESİ AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ 2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI YAZ OKU...


Kaynak

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Ekonomi | FED’den izahat ABD Merkez Bankası Başkanı Powell, “Koronavirüs vak…

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.