>

#Sınav #Ata-Aof YKS Ek Yerleştirme Sonuçları ile Fakültemiz Programlarına Yerleneşeli Öğrencilerin …

YKS Ek Yerleştirme Sonuçları ile Fakültemiz Programlarına Yerleneşeli Öğrencilerin Dikkatine
ÖSYM tarafınca meydana getirilen merkezi yerleştirme yolu ile Fakültemize yerleştirilen öğrenci adayları, kayıtlarını 05-07 Ekim 2020 tarihleri içinde e- Devlet üstünden e-Kayıt yolu ile yapabileceklerdir. (Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Önlisans Programı dış)

e-Kayıt yaptırmak isteyen öğrenci adayları, https://www.turkiye.gov.tr adresinde “e-hizmetler” bölümünde yer edinen ve “Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı” başlığı altında bulunan “Üniversite E-Kayıt” seçeneğini aracılığı ile kayıt işlemini gerçekleştirebileceklerdir. e-Devlet üstünden kaydını yaptıranlardan ek herhangi bir vesika talep edilmeyecektir.

e-Kayıt işlemini tamamlayan öğrenciler Halkbank, VakıfBank yada Ziraat Bankasına materyal ücretini yatırabilirler. Bu işlemleri icra eden öğrencilerin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır.

Kayıt işlemleri tamamlanan öğrencilerimize SMS ile bilgilendirme yapılmaktadır. e-Devlet şifresi olmayan öğrenci adaylarımız bütün PTT şubelerinden bu şifreyi temin edebilirler.

YKS neticeleri ile Fakültemize e-Devlet üstünden kayıt yaptıramayan öğrenci adaylarımız 05-09 Ekim 2020 tarihleri içinde Halkbank, VakıfBank yada Ziraat Bankasına ya da kullanıcı adı ve gizyazı TC Kimlik Numaranız olmak suretiyle Öğrenci Bilgi Sistemine (OBS) girerek kredi kartı ile online olarak materyal ücretini ödedikten sonrasında Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi web sayfasında bulunan Online Kayıt Sistemi (OKS) üstünden kayıt işlemlerini yapabilirler.

Not: Sivil Hava Ulaştırma İşletmeciliği Önlisans Programına yerleştirilen öğrenci adayları kayıt işlemlerini "Online Kayıt Sistemi(https://obs.atauni.edu.tr/…/IkinciUnivers…/Kayit/aofoks.aspx)" yada “Fakültemize Doğrudan Başvuru” yolu ile 05-09 Ekim 2020 tarihleri içinde yapacaklardır.

Pandemi sürecinden dolayı Fakültemize YKS ile kayıt hakkı kazanan öğrencilerin kayıt işlemlerini e-Devlet üstünden yapmaları önemle rica olunur.

ATAAÖF #Sınav #Ata-Aof YKS Ek Yerleştirme Sonuçları ile Fakültemiz Programlarına Yerleneşeli Öğrencilerin ...


Kaynak

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  2020 DGS Sonuçları açıklandı
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav YKS ilave tercih neticeleri açıklandı! Kayıtlar 5 Ekim’de başlamış olacak

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.