>

#Sınav İdari hakimlik imtihan usülsüzlüğünden 21 şüpheliye gözaltı

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 2013’teki yönetimsel yargı sınavında yapmış olduğu usulsüzlüğe yönelik soruşturmada, haklarında gözaltı sonucu verilen 21 şüpheliden 18’i gözaltına alındı.

AA muhabirinin almış olduğu bilgiye bakılırsa, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafınca yürütülen 2013 yönetimsel yargı imtihanı usulsüzlüğü soruşturması kapsamında, 2’si hakim talibi, 11’i daha evvel ihraç edilmiş hakim/hakim talibi, 1’i eski subay ve 7’si avukat olmak suretiyle 21 şüpheli ile ilgili gözaltı sonucu verildi.

Ankara Emniyet Müdürlüğü Terörle Savaşım Şube Müdürlüğü ekipleri, 2013’teki yönetimsel yargı sınavında usulsüzlük yaptıkları bilirkişi raporlarıyla tespit edilen ve etkin pişmanlıktan yararlanan teşkilat üyelerinin, haklarında beyan ve teşhiste bulunmuş olduğu şüphelilerden 18’ini gözaltına aldı.

Şüphelilerin, sınavlar öncesinde teşkilat yöneticisi “mahrem imamlar” tarafınca getirilen imtihan sorularını ve cevaplarını, örgütün “hakim-savcı çalışma evleri” olarak tabir etmiş olduğu, gizliliğe üst düzey ehemmiyet verilen evlerde, yemin ettirilmek suretiyle aldıkları tespit edildi.

Şüphelilerin gittikleri evlerde örgüte bağlılıklarının artırıldığı, gizlilik sebebiyle cep telefonlarını evlere getirmelerinin yasaklandığı ve giriş çıkışlarda özel tedbirler alındığı da belirlendi.

Adreslerinde bulunamayan 3 şüphelinin yakalanması için emek harcamalar sürüyor.

Haber Kaynağı

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav 2020-EKPSS Adaylarımızın Dikkatine!

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.