>

#Sınav KPSS’de 13 probleminin hatalı olduğu iddiası

Kamu Personel Seçme Imtihanı’na (KPSS) giren adaylar ÖSYM’nin yayınladığı sorularla imtihan esnasında çözdükleri soruların birbiriyle uyuşmadığını, 13 probleminin hatalı bulunduğunu düşündüklerini söylemiş oldu. Sınava giren Sezen Nur Aci, “Açıklanan sorularla çözdüğüm sorular aynı değil” dedi.

Sosyal medya üstünden ÖSYM’yi izahat halletmeye çağrı eden adaylar, yazdıkları dilekçe sonrasında incelemesi yapılacak her kitapçık için 50 TL istendiğini ve Ankara’ya gitme koşulu da sunulduğunu iddia etti. BirGün’de yer edinen habere nazaran, sınava giren bilişim teknolojileri ve yazılım öğretmeni Sezen Nur Aci, yaşanmış olan süreci şu şekilde söyledi:

“ÖSYM soruları geç deklare etti. Soruları gördükten sonrasında aklımda sual işaretleri oluştu ve açıklanan sorularla çözdüğüm soruların aynı olmadığını ayrım ettim. Bu mevzuda birçok adayın da aynı durumda bulunduğunu öğrendim. Hatalı olduğu kabul edilen toplam 13 tane sual var.”

Her kitapçığa 50 TL

Bu durumu düzeltebilmek ve kitapları inceleyebilmek için ÖSYM’ye dilekçe yazdıklarını ifade eden Aci, gelen cevapta ÖSYM’nin vereceği randevuyla incelenebileceğini ve incelenecek her kitapçık için 50 TL yatırılması gerektiği bilgisini verdi.

CİMER’e şikâyet

Aci, “Bunun haricinde CİMER’e şikâyetlerde bulunulmuş oldu fakat bir netice alınamadı. Sınava giren adaylar olarak hatalı sorular yüzünden birçoğumuz doğru seçenek şıklarda olmadığı için süre yitirilmesine uğradı yada yanlış sual yüzünden suali boş bırakmak mecburiyetinde bırakıldı. Yapılan büyük hatanın düzeltilmesi ve hatalı soruların iptal edilmesini istiyoruz” dedi.Haber Kaynağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  #Sınav KPSS-2020/12 Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Sözleşmeli Pozisyonlarına Yerleşti...
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav #2020-Mühendislik Tamamlama Tercihlerin Alınması 20551/2020–muhendislik-tamamla…

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.