>

#Sınav YKS ilave tercih neticeleri ne vakit açıklanacak?

ÖSYM nihayet dakika… YKS ilave tercih neticeleri açıklandı mı sorusunun yanıtı işlemlerini 23 Eylül geçmişine kadar tamamlayan on binlerce adayın gündemindeki yerini koruyor. Tercih işlemlerini büyük bir heyecanla meydana gelen adaylar bu bağlamda ÖSYM nihayet dakika açıklaması olup olmadığını merak ediyor. Peki, YKS ilave tercih neticeleri ne vakit açıklanacak? İşte merak edilenler…

YKS EK TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Kayıtların ekim ayının ilk haftası yapılacağı için sonuçların da bu hafta içinde erişime açılması umut ediliyor. Resmi izahat ulaştığında haberimizin içinde yer alacakttır.

YKS EK YERLEŞTİRME KAYITLARI NE ZAMAN YAPILACAK?

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafınca 5-9 Ekim tarihleri içinde yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 5-7 Ekim tarihleri içinde olacak.

Kayıt hakkı kazanan adayların, kayıt süresi içinde ilgili üniversitelere başvurmaları mecburi. Bu süre içinde kayıt için başvurmayan yada kayıt işlemlerini tamamlamayan adaylar kayıt haklarını kaybedecek.

2020 ÜNİVERSİTE BOŞ KONTENJANLAR VE TABAN PUANLAR

Tercih kılavuzunun yayımlanması ile beraber adaylar, mezun oldukları okul türünü, puanlarını göz önünde tutarak hangi tablolardan tercih yapabileceklerini belirleyecekler. Adaylar, yalnız tercih yapabilecekleri tablolardan olmak koşuluyla girmek istedikleri yükseköğretim programlarını saptayacaklar, bu programların kodları ve adları ile bağlı oldukları üniversite ve fakülte/yüksekokul adlarını belirleyeceklerdir.Haber Kaynağı

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  #Sınav #2020-YDS Temel Soru Kitapçıkları ve Cevap Anahtarları Erişime Açılmıştır. 20537...
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav #Aöf Kayıt yenileme işlemlerinizi 5-16 Ekim t…

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.