>

#Sınav #YÖK Atlas DGS tercih robotu 2020! DGS taban puanları başarı sıralamala…Atlas #Sınav #YÖK Atlas DGS tercih robotu 2020! DGS taban puanları başarı sıralamala...

DGS taban puanları başarı sıralamaları nasıl ne şekilde? 2020 YÖK Atlas DGS tercih robotu adaylar tarafınca sorgulanıyor. DGS tercih periyodu başladı. Doğru tercihi yapmak isteyen adaylar DGS taban puanlarını sorguluyor. Bir lisans fakültesine giriş yapmak için tercih meydana getirecek adaylar 25 Eylül – 2 Ekim tarihleri içinde tercihlerini tamamlayacak. İşte, 2020 DGS taban puanları başarı sıralamaları! YÖK Atlas DGS tercih robotuna haberimizden ulaşabilirsiniz.

YÖK ATLAS DGS TERCİH ROBOTU!

Aşağıdaki bağlantıdan YÖK Atlas tercih robotuna ulaşabilir ve üniversitelerin puanlarını öğrenebilirsiniz.

YÖK ATLAS TERCİH ROBOTU İÇİN TIKLAYINIZ

DGS TABAN PUANLARI BAŞARI SIRALAMALARI!

DGS tercih kılavuzundan DGS taban puanları açıklandı. Aşağıda bulunan bağlantıya tıklayarak DGS taban puanlarına ulaşabilir ve bölümlerin başarı sıralamalarını öğrenebilirsiniz.

DGS TABAN PUANLARI İÇİN TIKLAYINIZ

DGS TERCİHLERİ NASIL YAPILIR?

Meslek yüksekokulları ile açık öğretim ön lisans programlarından mezun olan başarı göstermiş öğrencilerin lisans programlarına yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafınca yürütülecektir. Bu metin, Dikey Geçiş Imtihanı (DGS) ile ilgili olarak yerleştirme esaslarını kapsamaktadır. Yerleştirme işleminde bu bilgiler ile beraber, 2020-DGS Başvuru Kılavuzunda yer edinen ilke ve kurallar uygulanacaktır. Adayların tercihlerini yapmadan evvel ilgili kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

Tercih işlemleri 25 Eylül-2 Ekim 2020 tarihleri içinde olacaktır. Adaylar, tercihlerini bireysel olarak İnternet vasıtasıyla elektronik ortamda yapacaklardır. Adayların yükseköğretim lisans programları tercihlerini yaparken, tercih süresince ÖSYM’nin web adresinden piyasaya sürülen Tablolardan yararlanmaları gerekmektedir.

Hangi ön lisans programlarından mezun olacak/olan adayların hangi lisans programlarını tercih edebilecekleri Tablo-2’de verilmiştir. Tablo-2 üç bölümden oluşmaktadır. Tercihlerin doğru olarak yapılabilmesi için evvel Tablo-2’nin bütün bölümlerinin dikkatlice incelenmesi gerekmektedir. Açık öğretim lisans programlarına yerleştirme yapılabilmesi için bu programların da tercih sıralamasında yer alması zorunludur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:  Auzef kayıt dondurma nasıl ne şekilde yapılır

Adayların, tercihlerini yalnız bu tablolarda verilen ilgili alanları göz önünde tutarak Tablo1’deki lisans programlarından yapmaları gerekmektedir. Tablo-2’nin bölümlerinde mezun olunacak/olunan ön lisans alanı bulunarak hangi alanlardaki lisans programlarının tercih edilebileceği belirlenecektir. Bunun dışındaki alanlardan yapılacak tercihler geçersizdir.

Tercih süresi içinde tercihlerde değişim yapılabilecektir. Tercihlerinde değişim yapmak isteyen adaylar bu işlemi elektronik ortamda yapacaklardır. Tercihlerde değişim, tercihlerin kısmen ya da tamamen iptali vb. değişim taleplerini içeren dilekçelere işlem yapılmayacaktır.Haber Kaynağı

YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

#Sınav #ÖSYM, 2020 DGS tercih kılavuzunu yayımladı

Hızlı Yorum Yap

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber – Meb Haber – Öğretmen Haberleri – Meb Son Dakika – Meb Personel'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.