>

Ücretli öğretmenlik maaşları ne kadar?

Son dönemlerde ücretli öğretmenlik maaşları ve 2020 ücretli öğretmen zamları oldukça sık merak ediliyor. Ataması yapılmadığı için ek derslerden gelir sağlayan öğretmenlerin ne kadar maaş alabilecekleri ve ek derslere ne kadar zam yapılacağı merak edilirken ayrıntılı bir haber hazırladık. İşte ücretli öğretmenlik maaşları ile ilgili detaylar…

Ataması yapılmadığı için ücretli öğretmenlik yapan binlerce öğretmen 2020 yılında ücretli öğretmen maaşlarının ne olacağını merak ediyor. Birebir zamanda 2020 yılında ücretli öğretmenlik yapanların maaşlarına artırım yapılıp yapılmayacağı sık sık araştırılıyor. Tüm geçimlerini ücretli öğretmenlikten sağlayan öğretmenlerin ek derslerinden elde ettikleri ne kadar elde edecekleri elbet ki büyük değer taşıyor. Girdikleri ders saatine nazaran değişiklik gösteren ücretli öğretmenlik maaşları aylık olarak temin edilir. Pekala, ücretli öğretmenlik maaşları hakkında Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ne afişe etme yaptı. İşte ücretli öğretmenlik maaşları ile ilgili detayların bulunduğu haberimiz…

Ders Ücretli öğretmenlik maaşları ne kadar?

2019 – 2020 YILI İÇİN ÜCRETLİ ÖĞRETMENLİK MAAŞI NE KADAR?

Ücretli öğretmenlerin maaşları, girdikleri ders saatine nazaran değişiklik gösterir. Ücretli öğretmenler ayda ortalama olarak 120 saat derse girmektedirler. Bunun yanı sıra ücretli öğretmenler formel tatillerde ek ders ücreti alamazlar. Tıpkı zamanda ücretli öğretmenler yarıyıl tatillerinde de maaş alamazlar.

Tüm bu tatillerin dışında alışılagelmiş bir ayda ücretli öğretmenlerin yekun girdiği ders saati sayısına nazaran aylık olarak alacağı maaş ise

– 1880 TL olarak belirlenmiştir. (1 ders saatine ilişkin ücret 16 TL’dir. Lakin ayan bir ders saati sonrasında AGİ (Asgari Geçim İndirimi Hesaba katıldığı için ders saati ücretleri artmaktadır.)

– Ücretli öğretmenlik yapanlar ismine yatırılacak prim gün sayısı ise 16 gündür. Ücretli öğretmenlikte sigorta prim gün sayısı 30 gün üzerinden yatırılmaz. 16 gün üzerinde yatırılır. Bu 120 saatin 8’e kısmından ortaya çıkar. Yani yekun ders saati günlük çalışma saatine bölünerek bulunur.

İlk 100 günlük hareket planının yüzde 98 nispetinde gerçekleştirilmesinin akabinde 2. hareket planına geçildi. Buna nazaran “Ek Ders ücreti karşılığında görevlendirilenlerin ek ders ücretleri %100 arttırılacak” hususu eklendi.

İLGİLİ HABER OKU:  Parende nasıl yazılır? TDK'ya nazaran perende mi, parende mi?

Vaad edilen bu hareket planına nazaran ek ders ücreti 2 kat arttırılırsa yeni dönem itibariyle ayda 120 saat derse giren ve bekar olan ücretli öğretmenler aylık 3000 TL’nin üzerinde maaş alabilecekler.

Ders Ücretli öğretmenlik maaşları ne kadar?
0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

Elverişli Koşullar Hazırlanıp Yumurtanın Üst Kısmı Kesilerek 21 Günde Civciv Oluşumu İzlendi!

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
MEBhaber.net'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

MEBhaber.net'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.